12.3 C
תל אביב
1 במרץ 2021
ליכודניק
יומן פוליטי

נתניהו: "איפה ביבס"

ליכודניק עם כיפה בכיס, אל תאמר גטו אמור מלאח,הסדק בין שקד לסטרוק ,פרג הנשמה של הקמפיין

 

לפני כחמישה חודשים היו כאלו שאמרו כי זאת הולכת להיות מערכת הבחירות המשעממת ביותר אי פעם. הם טעו והיום בדיעבד הם מבינים עד כמה. משהחלו הקמפיינים הסתבר שאין חיה כזאת מערכת בחירות משעממת.
מאז, כחלון התפטר, אולמרט עשה קולות של כניסה להתמודדות, נתן גז וקלאץ', עמיר פרץ חצה את הקווים משלי השנואה עליו אל ציפי הקפיטליסטית, כוכבו של יאיר דעך והכוכב של בנט זרח. שלי, שזחלה לממשלת נתניהו, ראתה את דעיכתה בסקרים ורצה להודיע כי לא תשב עם נתניהו. הליכוד אמר שיש לו אסטרטגיה של הרדמת הבחירות גילה כי ההרדמה הביאה צניחה חופשית במנדטים.

בנט נושם כבר מספר שבועות אוויר פסגות משכר. הוא הופיע כדבר הבא של הפוליטיקה, כולם דיברו על בנט ושקד, אך שאר הרשימה נעלמה ונאלמה. הרי חוץ מאיילת ובנט אנחנו בוחרים את אורית סטרוק מקצה המחנה החרד"לי,מאחורי בנט ההיטקייסט ואיילת החילונית יש חרד"לים, אלו המתחרדים בקרב היהדות של הציונות הדתית, אלו שמחזירים את הציבור הזה למלאח (בערבית: אל-מלאח, الملاح) הוא אזור התקבצות המגורים של יהודי מרוקו בכל רחבי מרוקו המילה המקבילה בעדת אשכנז היא ה"גטו".

ללא ספק הציונות הדתית היא אחד מהסיפורי הצלחה של הציונות, אך ככל שהתעצמה כך היא מובלת להתבדלות, כמו ברחוב החרדי. שם יש שאבבניקים, להם יש את נוער הגבעות. כאשר שם שלחו את הנוער הזה להקצנה עד עימותים קבועים עם צה"ל, הציבור הוא מתעמת מול חיילי צה"ל וקצינים, זכור הסיפור של רגימת סמח"ט גולני ע"י מפגינים.

בתוך הציבור הזה יש שתי מגמות : 1. התבדלות מבית היוצר של כצ'לה וחלום של חבירה בעתיד עם החרדים למדינת הלכה. 2. פייגלין שמאמין כי שהוא יהודי אמוני, אך הדרך שלו היא יציאה מהמבנה הסקטוריאלי וחבירה לגוש גדול
בימין, הוא רוצה להשפיע מבפנים, מתוך תפיסה לאומית ולא מתוך מאמץ מגזרי "לגנוב" השפעה פוליטית.

מאחורי בנט ושקד יש שם כאלה המאמינים בהדרת נשים, במדינת הלכה, וכאן צריך לזכור כי בנט ושקד לא כאלה. הם הרי היו איתנו בליכוד, נתניהו הדיר אותם והם מצאו בית חדש להשפעה, שום דבר לזה לא היה במהלך שלהם מעבר
לכדאיניקיות פוליטית.

הבחירות בעין ליכודניק

עד השבוע חיכינו לראות את הפתעת הבחירות של הליכוד. סיפרו לנו כי יש אסטרטגיה מאחורי הדממה וההדממה, אמרו כי הכינו את המפלגה לבחירות ללא חובות ויש תקציב גדול. מצאנו את עצמנו מחכים לקמפיין, בשיחות נתנו תאריכי יעד : 25 לדצמבר יהיה היום הגדול, יום ההשקה של הקמפיין, אך אחרי היום הזה שוב בא השקט, אחר כך אמרו ב 29 יבא הסחף הגדול ושוב הדממה ניצחה.

כך, אחרי הפדיחה בנצרת עילית, כשנתניהו דיבר מול אולם חצי ריק, התברר כי המלך הוא עירום וכי אין שום קמפיין מסודר, אין שום כלום  "וכולם מחכים לפינקלשטיין".

הליכוד היא מפלגה שיש בה הרבה רגש ולהט פנימי. החליטו החברים על מרד בסניפים והם צועקים והם כועסים, אך הם רוצים לראות בהצלחת הליכוד ואז גם אם הדירו אותם במטה המרכזי הם מנסים לעזור לליכוד בכל צורה.

כך, גם כותב שורות אלו, בבחירות 2001 כשעסקני הסניף הירושלמי הדירו קבוצה מתוך הסניף ממטה הבחירות בעיר, הקבוצה לא הלכה וישבה ובכתה כי אכלו לה ושתו לה, היא הקימה מטה נפרד שהיה מטה המתנדבים למען שרון, וכך פעלה לאורך מערכת הבחירות, ובסופו של יום היא הפעילה באותה מערכת בחירות מאות מתנדבים, וכאשר קרס מערך ההיסעים בתשלום של המטה הרשמי בא מטה המתנדבים, שטף את ירושלים והסיע את מאות הבוחרים לקלפי.

כך היום, למרות הזעם על שחברי הדירו אותי ואת חברי מהעשייה, ישבנו וראינו כי אי ההתקפה הממוקדת בבית היהודי גורם נזק אסטרטגי לליכוד וכך כאשר משה איפרגן השיק את הקמפיין נגד הבית היהודי , קמפיין שהיה אולי בו סממני שואה, אך קמפיין שזעזע את אמות הסיפים והעיר את הליכוד מהתרדמת שלו.

לאחר פניית השר ארדן לאיפרגן הקמפיין ירד, אך הקמפיין החזיר את רוח הקרב לליכוד והבהיר לכולם שהליכוד מייצג אידיאולוגיה אמיתית וטובה יותר מהציבור הדתי לאומי שהוא ציבור גלותי בבדלנותו ובהסתגרות שלו, ציבור שבלי
הליכוד היה לא יותר מעוד גטו דתי מסתגר. היה צריך להבהיר לציבור למה הליכוד הרבה יותר טוב מהגטו הפונדמנטליסטי שבנט ואיילת שקד מסתירים מאחורי גבם.

סקר "מאגר מוחות" שפורסם היום במעריב מראה שרוח הקרב העירה את הליכודניקים.

צריך לראות כי ביום שאחרי גם מטה הליכוד הפנים את מה שהתחלנו והחל לחשוף את הדעות של הבית היהודי. כך הם יצאו לקמפיין של "הדרת נשים " ואז פורום פעילי השטח בראשות משה איפרגן  מינף את הקמפיין כאשר הזכיר לכולם
כי בעת הפריימריז בבית היהודי באה איילת שקד לדבר ב"מכון לב" ולא נתנו לה לדבר –  את הסיפור חשפה בזמנו עורכת הפלוג טל שניידר, וכך נוצר קמפיין שבו כיכבה איילת שקד.
בכיר בליכוד אמר לנו כי אחרי שראו את הקמפיין שלנו שאלו אנשי המקצוע "מדוע לא הציגו לנו את המקרה". ללא ספק הם פגעו בול כי הקמפיין על הדרת איילת הוכיח כי יש הדרת נשים.

לאחר הבחירות ב2003 טענתי כי הליכוד יגמור את הקדנציה בפילוג, את זה אמרתי בעת הקמת הממשלה, זאת הייתה התחזית שלי אז, והתחזית שלי היום היא בקדנציה הזאת השפויים בבית היהודי ימצאו עצמם מפולגים, הבית היהודי משול היום לבית שמרחו אותו בטיח וכאשר ייפול הטיח יראו מה גדול הסדק בין נפתלי ויוגב, בין איילת ואורית סטרוק.

צריך לזכור שרבים מאיתנו התעמתו עם "מנהיגות יהודית" לאורך כעשר השנים אך אפשר לומר בהגינות כי למרות חילוקי הדעות עם מנהיגות יהודית הם נוהגים היום כמו ליכודניקים. הם קראו למתפקדים שלהם להצביע ליכוד, אך הבעיה היא שיש בציבור של הכיפות הסרוגות כאלה שבאו להשפיע על הרשימה של הליכוד, הם זרקו את הנסיכים דן מרידור ואת בני בגין ויצרו לנו רשימה ימנית ועכשיו הם הולכים להצביע לבית היהודי.
הציבור הזה הפך את הליכוד לפילגש שלו .
הליכוד לא יכול להיות מפלגה סקטוריאלית, אנחנו בליכוד תמיד הלכנו עם כיפה בכיס, יש לנו כבוד לדת ולמסורת, אך שאף אחד לא ינסה להפוך אותנו לחרדים או חרד"לים.

בדומה לנו יש פנינות של עוד חברים שלא מוותרים על הבחירות ורק ניצחון הליכוד מעניין אותם, לא הכסף ולא הטייטלים, כך נוהג המועמד של מחוז דן, אורי פרג', כאשר ללא תקציב ועם הרבה מקלות בגלגלים הוא הצליח להעמיד מטות באזור דן. ממש לתפארת והתוצאה מדהימה. השבוע עשו סיור בשוק בפתח תקווה עם השר ישראל כץ והם התקבלו בתשואות ואהבה. ישראל כץ אמר כי פרג' הוכיח כי כאשר נוגעים בציבור הציבור מחזיר אהבה ותמיכה.
כך בחולון, ללא תקציב היה אתמול המשנה לראש הממשלה בפתיחת הסניף הליכוד על שם יוסף רום, מי שהיה ראש העיר ויו"ר הליכוד בחולון, כאשר הגעתי עמדו בצמתים בחולון עשרות בני נוער. אמרתי בליבי הנה מטה הליכוד הפנים את המסר שצריך לעבוד מלמטה, אך כאשר בדקתי התברר כי מועמד מחוז ת"א שי קינן הפעיל אותם ללא עזרת המטה המרכזי.

אלו הדוגמאות של הליכודניקים שהליכוד בדמם. הם היו שם ב 12 מנדטים, ב – 27 והם פה גם היום, והם יהיו גם אחרי הבחירות האלה כאשר לא משנה אם הליכוד ינצח או יפסיד. פעילי השטח הם הלב של הליכוד גם כאשר יש בהנהגה כאלה שרוצים להתנתק מהלב הוא פועם ללא הפסקה נקודה.

אחד מבכירי המטה אמר : "מה אתם רוצים, כסף ?" ענה הפעיל ואמר : "אני מוכן לעבוד בהתנדבות תפתחו את החוזים של בכירי המטה ותראו שקיפות.זה לא יכול להיות שיש כאלה שלוקחים קופה גדולה ואנחנו על 500 שקל רבים איתנו".

באמת, מה הבעיה להראות שקיפות? מה הבעיה להראות על מה הולך הכסף? יכול להיות שבמידה והייתה שקיפות היו חלק גדול מהבעיות נפתרות .

 

שאלה אחת לנתניהו

נתניהו טעית כאשר לא בחרת סוס מנצח לנהל את מערכת הבחירות הזאת, רק לפני כשנה הייתה לך התמודדות פנימית על ראשות הליכוד, אותה ניהל בצורה מופתית ראש העיר מודיעין חיים ביבס.

ללא ספק היה אז סדר ואירגון, אז לא הגעת לכנס ומצאת אולם רייק !

נתניהו סוס מנצח לא מחליפים, יש עוד זמן החזר את ביבס למטה, ותראה את השינוי המובטח.

ביבס הוא איש שטח לא מתנכר, הוא מאחד מהמנהלים המוצלחים של הליכוד.

ללא ספק ביבס היה מוביל את המערכה טוב יותר.

Related posts

סער תם הפסק זמן

אריק זיו ויזר

החתול השחור של שלום

רפי

הפרמיטיבים והקרן החדשה

אריק זיו ויזר

צדק חברתי מבית החבובות !

אריק זיו ויזר

"הפשיזים כן יעבור"

רפי

לפיד הצביעות

אריק זיו

4 תגובות

איציק דדוש 5 בינואר 2013 at 8:35

באמת חבל שהשאירו את ביבס מאחורי הקלעים מדובר על תותח ונאמנו של נתניהו.

הגב
פעם ביבי, היום בנט-מסביר למה 5 בינואר 2013 at 14:24

אריק, ניכר שאתה כותב מהלב ובאמת איכפת לך. אבל, אתה מפספס בגדול. הירידה של הליכוד בסקרים לא תעצר אם האסטרטגיה שלכם תהיה ללכלך על הבית היהודי, ע"י כמה ציטטות מרבנים כמו הרב דב ליאור (איתו נפגש גם גדעון סער…), אלא אם לא תפחדו לגעת במהות.
והמהות היא מהי דרכו המדינית של הליכוד? האם נאום בר אילן והקמת מדינה פלסטינית היא היום מצע הליכוד? או דברי יאיר שמיר וגדעון סער המכריזים שהם נגד? האם נאום בר אילן הוא באמת הדרך? או שזה היה תרגיל כמו שאומרת ציפי חוטובלי?
האם הליכוד בעד מיטוט שילטון החאמס בעזה? ואם כן, מדוע זה לא נעשה? ובמקום מיטוט החמאס קיבלנו את הסרת המצור?
האם ביבי באמת מתכוון לבנות ב-E1? ואם כן מדוע הוא מעכב את התחלת העבודות למרות שעבודת התיכנון הסתיימה?
כל ההתקפות על הבית היהודי לא ישנו את העובדה שדוברי הליכוד פוחדים לגעת במהות.
האסימון שטרם נפל לכם, הוא שהתמיכה בבנט מזמן חורגת מהציבור הדתי (ע"ע הגטו/מלאח), רוב הבוחרים הם בכלל חילונים שבאמת לא איכפת להם מה אומר רב כזה או אחר, אבל מה שחשוב להם הוא הכיון המדיני של בנט שאפשר להתווכח עליו-אבל הוא ברור כשמש.
אם בתיכון השמאלני/חילוני בו לומד הבן של ביבי, בנט קיבל 12 מנדטים, וכנ"ל בבליך שלא לדבר על התיכון החילוני החקלאי בבאר שבע בו בנט קיבל 37% מהקולות…זה רק בגלל העירפול של מיהו היום הליכוד?
אילו למצביעי הבית היהודי החילונים, היתה אלטרנטיבה ימנית חילונית אמינה (שהמצע שלה הוא מצע הליכוד מהבחירות האחרונות-לא פחות ולא יותר), בנט לא היה ממריא בסקרים.
רוצים אותנו חזרה? הכדור אצלכם! אבל תחליטו מי אתם? ביבי וליבמן שתומכים במדינה פלסטינית? או גדעון סער ויאיר שמיר שהם נגד?
אם לא, ביבי עם 28 מנדטים יראה את השותף הטבעי שלו בנט עם 25 מנדטים, ומי שלא רצה (או רצתה 🙂 אותו כראש לישכה יקבל אותו כשר בכיר בקבינט.

הגב
ליכודניק 5 בינואר 2013 at 16:40

כצל'ה כבר לא בבית היהודי. העיפו אותו בגלל שהוא קיצוני והזוי.

הבית היהודי הוא העתק מושלם של דנון, אלקין, חוטובלי, לוין. זה כנראה מה שמפריע לאנשי השמאל בליכוד.

הגב
דודי 8 בינואר 2013 at 23:50

מדוע הליכוד לא אימץ את דוח אדמונד לוי, מדוע הליכוד לא מודיע שיעדיף קואליציה עם בנט? מדוע הליכוד תוקף את הבית היהודי במקום לתקוף את ציפי לבני שמציע לאסלאם הג'יהאדי להקים כאן מדינה על חורבות ההיישבות היהודית הקדושה? נראה לי שהליכוד אינו קורא את המפה הפוליטית, העם נבעת מעצם המחשבה של הקמת מדינה פלשתינית כי הוא יודע עם מי יש לו עסק, אך הליכוד ממשיך לפמפם את כשיהיה שותף נלך לשלום, זהו האוסלואיזם הפסול של הסמול וחלילה שלא ישאיר את הליכוד גם הוא ב סמול.

הגב

השאר תגובה

דילוג לתוכן